Кип’ячена вода: користь і шкода, корисніше вона сирої

Небезпека і шкода кип’яченої води

Користь води, яка тече з-під крана, вельми сумнівна для нашого здоров’я, адже в її складі безліч різних частинок. А вода, яку беруть їх колодязя, може бути заражена поруч небезпечних паразитів. Тому вважається, що кип’ятіння – це процес, необхідний для знезараження води, що робить її придатною для вживання.

Проте дослідження свідчать, що кип’ятіння справляється далеко не з усіма мікробами. Так, для того щоб вбити вірус гепатиту, потрібно кип’ятити воду півгодини. Паличка ботулізму може зникнути лише після п’ятнадцятихвилинного кип’ятіння, а спори її гинуть не менше, ніж за п’ять годин! Звичайно, стільки кип’ятити воду ніхто не буде. Також шкоду кип’яченої води полягає в тому, що в ній не знищуються активні пестициди, нітрати, важкі метали, феноли, нафтопродукти. А ряд корисних компонентів у воді, таких як солі кальцію і магній, що осідає на стінках посудини.

Також варто врахувати, що кип’ятіння, особливо тривале, стає причиною явного зменшення обсягу води. В рідини, яка залишається, виникає осад. Якщо додати до осілого воді сиру і прокип’ятити їх разом, відсоток і концентрація важкої води збільшиться. А це представляє серйозну загрозу для здоров’я. Тому фахівці наполягають на тому, що розбавляти кип’ячену воду некип’яченої ні в якому разі не можна.

Багато хто вважає, що користь кип’яченої води для організму в тому, що вона очищена від хлору. Але дослідження показали, що даний мікроелементів при кип’ятінні починає взаємодіяти з іншими сполуками, що може стати причиною формування небезпечних тригалометанів. Також нагрівання води стає причиною виходу з неї кисню.

Відповідаючи на питання про те, чи корисна кип’ячена вода, багато фахівців вважають, що вона стає «мертвою», тому жодної цінності принести не може. Вона не насичує організм цінними мінералами і тієї вологою, яка йому необхідна. Також відомо, що через якийсь час після кип’ятіння вода знову заражається різними мікроорганізмами, які можуть перебувати в чайнику або просто літати в повітрі. Хоча, звичайно, час це досить значний, щоб ми встигли попити чай. Як би там не було, кип’ятіння не може вважатися стовідсотковим способом очищення води від усього, що може бути шкідливим для нашого організму.

Дивіться також  Калорійність вина: харчова цінність напівсухого вина, таблиця калорійності вин