Гречка: білки, жири, вуглеводи, калорійність і склад вареної гречаної каші

Корисні властивості гречаної крупи

Завдяки тому, що склад гречки так рясніє корисними речовинами, створені навіть спеціальні дієти, засновані на вживанні тільки цього злаку. Сідати на таку жорстку дієту або ні — індивідуальне рішення кожного, ви повинні бути впевнені, що ваш організм достатньо сильний, щоб витримати таке випробування.

Дієтологи вважають, що шкоди у такої дієти немає, зате завдяки їй можна скинути до восьми кілограмів всього за пару тижнів. Чому ж у них склалося таке думка?

Вся справа в тому, що то поєднання речовин, яке ми згадували вище, цілком достатня для підтримки всіх процесів життєдіяльності, а сама крупа вважається досить ситної.

Також гречка призначається лікарями при проблемах з шлунково-кишковим трактом і печінкою, при зниженні імунітету і атеросклерозах, а також багатьох інших захворюваннях, що вимагають особливого харчування. Отже, шкоди від вживання в їжу тільки гречаної крупи бути не може, а організм почистится, і всі процеси прийдуть в норму. Після такого очищення від шлаків і токсинів шкіра стає здоровою і пружною, а холестерин знижується.

Гречка — складний вуглевод, тому у людей, що сидять на гречаній дієті, приблизно на третій день починають використовуватися внутрішні ресурси і накопичилися відклади, завдяки чому спалюється жир. Причому калорійність гречки достатньо низька, всього 100-110 ккал на 100 грам у відвареному вигляді.

Дивіться також  Калорійність винограду кишмиш: скільки калорій міститься в зеленому і чорному винограді сорту кишмиш