Компульсивное переїдання: симптоми, як боротися самостійно, наслідки

Що таке компульсивное переїдання? Перелік причин захворювання. Чим раніше побачити симптоми, тим успішніше буде лікування (психотерапія, дієтологія, ліки). Кожна людина хоч раз у житті, вставав з-за столу з переповненим шлунком.

Причини

Щоб подолати компульсивное переїдання, необхідно зрозуміти його причини. По суті, їх всього 2: стресові ситуації і переживання. Але одна справа, коли людина перебуває в затяжній депресії і заїдає горе від втрати коханої людини. І зовсім інше, коли недовірливі і ранимі дівчата починають у величезних кількостях поглинати тістечка і тортики тільки тому, що у них сьогодні зламалася блискавка на улюбленій сукні або чоловік не привітав з річницею весілля. У першому випадку буде потрібно серйозна психотерапевтична допомога, а в другому — зміна власного світогляду.

Іноді жінки починають страждати від нього після дієти, тим самим зводячи всі зусилля нанівець. Причина такої поведінки: незадоволеність результатами (розраховувала скинути 10 кг, а в результаті схудла тільки на 3 кг).

Незважаючи на те, що переїдання носить назву психогенного, науковці активно займаються питанням, як на нього впливає генетична схильність. На сьогоднішній день вони вже виділили 3 гена, наявність яких призводить до ожиріння як результату схильність до переїдання. Ці гени отримали наступні шифровки — GAD2 (стимулює апетит), FTO, Taq1A1 (знижує рівень дофаміну).

Етимологія. Термін «компульсивный» сходить до латинського слова «compello», що означає «примушує».

Дивіться також  Трави для чищення печінки: ефективність, список, аптечні збори, рецепти