Зайва вага і високий тиск: як позбутися небезпечного поєднання

Як повязані зайву вагу і тиск, як правильно організувати харчування при ожирінні і гіпертонії. Дієта Dash – оптимальний варіант при наявності обох проблем. Повні люди рідко відчувають себе добре, вони страждають від підвищеного артеріального тиску в рази частіше, ніж люди з нормальною масою тіла.

Плавний перехід – гарантія успіху

Поступовий перехід до здорового харчування почніть з обмеження солі. Перестаньте підсолювати воду, в якій варіть суп і овочі, додайте сіль тільки в готову їжу, в свою тарілку. Використовуйте маленьку хитрість – в сільничку на кухні насипте добову норму солі, і більше не додавайте.

Улюблені кава-паузи замініть іншими напоями. Пийте замість кави і чаю з цукром молоко або кисломолочні напої, без звичного печива вприкуску. Добре втамовує спрагу зелений чай. Солодощі міняйте на фрукти, сухофрукти, горішки.

Робіть це все поступово, дайте звичкою вкоренитися, сформуватися в нове пристрасть. Наш варіант раціону не дозволить скинути 5 кг до Нового року або весілля, цінність описаних прийомів харчування — в повноцінності і грамотному результаті – поступове нормалізації ваги і артеріального тиску.

Дивіться також  Льняна мука для схуднення: користь і шкода, як брати, рецепти