Відсоток жиру в організмі: норма для жінок і чоловіків

Вісцеральний і підшкірний жир

В організмі людини накопичується два виду жиру: підшкірний (видимий) і вісцеральний (внутрішній). Підшкірний жир знаходиться поруч з поверхнею шкіри, його можна побачити і відчути.

Тепер про вісцеральному жирі. Органи і порожнини організму покриті своєрідною плівкою, яка виконує ряд важливих функцій. Вісцеральний жир знаходиться всередині цієї оболонки, що покриває органи. Його не можна побачити неозброєним оком, але можна визначити по порушеним пропорціям тіла. У людини, норма вісцерального жиру в організмі якого перевищена, сильно видається вперед живіт. При цьому інші частини тіла можуть ніяк не говорити про наявність зайвого жиру, і фігура, таким чином, виглядає непропорційно.

Вісцеральний жир є необхідним для організму. Він покриває внутрішні органи, захищаючи їх від зовнішніх впливів і травм, виступає як резерв для організму. Але надлишок його може бути небезпечним. Найчастіше до останнього приводять все ті ж порушення харчування і брак фізичної активності, хоча проблема може бути більш глибокою і критися в порушенні тих чи інших функцій організму.

Якщо говорити про те, який відсоток вісцерального жиру повинен бути у жінок і у чоловіків, то потрібно сказати, що кількість його не повинно перевищувати 15% від загальної кількості жиру в організмі незалежно від статі.

Надлишок вісцерального жиру загрожує серйозними наслідками, такими як варикоз, порушення метаболізму і гормонального фону, а також проблеми з серцем і судинами і цукровий діабет. Жир печінки переробляється і трансформується в холестерин, що йде в кровоносні судини і що відкладається на їх стінках. Це загрожує атеросклероз.

Можна визначити, що норма вісцерального жиру перевищена, вимірявши окружність талії. У жінок критичною цифрою є 80 см, у чоловіків – 90-95%.

Дивіться також  Як схуднути за 3 тижні: правильне харчування плюс 2 дієти