Анорексія у дітей: вікові особливості, симптоми та ознаки, лікування

Буває анорексія у дітей: її вікові особливості (у немовлят, малюків 1-3 років, дошкільнят, школярів 8-10 років). Опис симптомів, причини, лікування. Нервова анорексія у дітей до 9-10 років відрізняється від перебігу аналогічного захворювання у підлітків і дорослих.

У школярів молодшого віку (8-10 років)

Анорексія у дітей шкільного віку носить прикордонний характер. Вона дуже схожа на перебіг захворювання у дошкільнят, але разом з тим з’являються особливості, що нагадують харчове розлад у підлітків. На цьому етапі вже починають проявлятися гендерні відмінності. Хворих хлопчиків тут набагато менше — зате дівчатка 9-10 років потрапляють до лікарів набагато частіше.

Причини

У дівчаток 9-10 років її розвиток пов’язаний з ранньої менструацією і соціалізацією. Якщо хлопчики в цьому віці цікавляться іграшками, маленькі модниці дорослішають набагато раніше. Їм хочеться бути схожою на маму, тітку, сестру або відому актрису. Вони ще не до кінця розуміють сенс всіх цих дієт, але основний принцип вхоплюють: щоб бути красивою і стрункою, потрібно мало є (або не є взагалі). Це дуже поширена причина відмови від їжі в цьому віці.

Другий провокуючий фактор — стрес. Дитина все більше і більше соціалізується, що пов’язано з першими роками навчання в школі. Конфлікти з однокласниками, новий режим дня, їжа в їдальні, неприйняття першої вчительки — все це може призвести до харчового розладу.

Як стверджує статистика, саме в 8-10 років 35% дітей переживають розлучення батьків, а це — одна з найчастіших причин розвитку хвороби.

Симптоми

З боку симптоматики від інших вікових груп діти 8-10 років відрізняються тим, що вже вміють приховувати переживання. Вони не будуть демонстративно відштовхувати тарілку і скидати все зі столу з криком і плачем. Вони просто будуть уникати прийомів їжі: то їм уроки треба робити, то терміново піти, то ще щось. Дівчатка починають посилено цікавитися життям моделей і дієтами. Все це повинні своєчасно побачити батьки і постаратися виправити.

Дивіться також  Маски для схуднення особи: особливості застосування і рецепти

Лікування

Позбутися від харчового розладу в 8-10 років лише в домашніх умовах вже не вийде. Якщо причини мають психогенний характер, без психотерапевта тут вже не обійтися. Єдине, що залежить від батьків, — створення сприятливої атмосфери будинку, ненав’язливі бесіди, турбота і увага. З медикаментозних заспокійливих препаратів можуть призначити Пантогам, Магній-6, Сенасон-лек, Тенотен дитячий та ін.

У сучасному суспільстві міцно закріпилася думка про те, що анорексія — захворювання підлітків, тоді як діти починають страждати від неї набагато ранньому віці. Якщо батьки будуть поінформовані про це, вони зможуть правильно відреагувати на перші ознаки розладу та вжити своєчасних заходів, щоб справа не дійшла до дистрофії та інших необоротних ускладнень.