Кип’ячена вода: користь і шкода, корисніше вона сирої

А чи є користь в кип’яченій воді

Розбираючись в тому, чи корисна кип’ячена вода для пиття, варто відзначити, що вона м’якша, ніж водопровідна. Вважається, що вживання води, яка кип’ятилася один раз, покращує розумову та фізичну активність, виводить з організму токсини, покращує циркуляцію крові.

Деякі народні цілителі рекомендують вживати теплу кип’ячену воду, особливо натщесерце. Говорячи про те, чим корисна кип’ячена вода в такому вигляді, вони виділяють її здатність поліпшувати обмінні процеси і прискорювати розщеплення жирів. Насправді ж таким дією володіє будь-яка чиста вода, якщо ви її подогреете, бо суть не в кип’ятінні.

Корисна чи шкідлива кип’ячена вода? Цей процес дійсно робить її краще для організму, ніж водопровідна або кринична, в якій знаходиться чимало бактерій і агресивних частинок. Але кип’ятіння робить воду такий, в якому вигляді вона є цілком корисною та безпечною. Використовувати його рекомендується лише в тому випадку, якщо іншого способу очистити воду у вас немає. Тоді воно допоможе знизити ризик отруєнь та інших негативних наслідків. Але кип’ятити воду рекомендується не менше 8-10 хвилин, на що не розраховані наші звичні електричні чайники. Вживаючи кип’ячену воду, пам’ятайте, що її небажано зберігати в ємності, де вона кип’ятилася. Найкраще перелити її в скляну ємність. В чайнику обов’язково потрібно видалити накип перед тим, як включати його.

Ще одне важливе питання полягає в тому, чи шкідливо кип’ятити воду вдруге. Тут варто врахувати наступні моменти:

  • Кип’ятіння позбавляє води смаку. Вода, яку ви кип’ятіть кілька разів, буде зовсім несмачною. Можливий її неприємний металевий присмак.
  • Кип’ятіння не вбиває домішки і солі. Чим частіше вода кип’ятиться, тим більше кисню з неї випаровується, і тим вище стає концентрація цих солей. Напій стає токсичним і, хоча токсичність ця мала, вона має властивість накопичуватися, тому негативний вплив буде присутній.
  • Зазвичай ми кип’ятимо хлоровану воду. Хлор, як ми вже говорили, нагріваючись, вступає в реакцію з органічними речовинами і утворює небезпечні токсини. Чим частіше вода кип’ятиться, тим вище їх концентрація. Виходячи з цього відповідь на питання про те, повторне кип’ятіння води — шкідливо чи ні, може бути позитивним.
Дивіться також  Скільки калорій в домашньому молоці і знежиреному

Таким чином, кип’ячена кілька разів вода зберігає в собі вкрай мало тієї користі, яка потрібна нашому організму від вживання води. І чим більше її кип’ятити, тим більше «мертвої» вона стає. З’ясувавши, чи шкідливо кип’ятити воду кілька разів, можна зробити висновок, що краще обмежуватися одноразовим кип’ятінням.