Компульсивное переїдання: симптоми, як боротися самостійно, наслідки

Що таке компульсивное переїдання? Перелік причин захворювання. Чим раніше побачити симптоми, тим успішніше буде лікування (психотерапія, дієтологія, ліки). Кожна людина хоч раз у житті, вставав з-за столу з переповненим шлунком.

Що це таке?

Згідно Діагностичного і статистичного посібника з психічних розладів, компульсивное переїдання — це захворювання, і воно позначається як діагноз окремим кодом — 307.51 (F50.8). Якщо у людини в стані стресу пробуджується просто звірячий апетит, з яким він не в силах боротися, мова йде саме про розлад харчової поведінки. Це не є нормою. Причому спровокувати напад можуть як серйозні ситуації (смерть близької людини, звільнення з роботи), так і незначні неприємні моменти, що викликають негативні емоції (начальник підвищив голос, сварка з коханим).

Друга назва захворювання, поширене в медичних колах, — психогенне переїдання — найбільш повно відображає його суть. Це неконтрольований апетит, який обумовлений не фізіологічними, а психічними причинами.

На жаль, звичка заїдати будь-яку проблему великою кількістю смачною і калорійною їжі — одна з найпоширеніших причин ожиріння.

Діагнози. Цей же діагноз іноді може звучати як гиперфагическая реакція на стрес.

Дивіться також  Порошок для схуднення: рейтинг і огляд найбільш ефективних біодобавок, ліків і спецій