В яких продуктах містяться тваринні жири, що відноситься до шкідливих ліпідів

Сьогодні інформація про те, в яких продуктах містяться тваринні жири, необхідна кожному. Особливо вона важлива для людей, що збираються худнути, адже тваринний жир — головний ворог стрункої талії.

Що таке тваринний жир?

Як стверджується в підручниках з дієтології, тваринний жир — це насичений жир, який не розплавляється і не переходить у рідкий стан при кімнатній температурі. Молекули такого жиру перенасичені воднем. При попаданні в організм жир важко перетравлюється, створюючи в крові небезпечні жирові сполуки — бляшки. Вони мають тенденцію закупорювати артерії, що призводить до інфарктів і інсультів. Також тваринний жир має тенденцію відкладатися на тілі у вигляді жирової тканини, оскільки, як було сказано вище, цей тип жиру не розщеплюється.

Продукти-носії

Якщо говорити в цілому, то продукти, що містять тваринні жири, представлені наступним списком: м’ясо і м’ясні продукти, молочні продукти, яйця, маргаринові продукти. Безмежно велику кількість тваринних жирів міститься у фастфуді (тому його рекомендують їсти вкрай рідко) і кондитерських виробах, а також у солодких напоях типу кола. Проте зовсім відмовлятися від цих продуктів не варто. На думку дієтологів, все добре в міру. Головне, щоб тваринні жири становили 7% від добової норми калорій.

Відкритим списком

Отже, ось більш детальна інформація про те, які тварини жири в продуктах якого типу містяться.

1) М’ясні продукти. Всі типи м’яса, а також паштети, ковбаси, сосиски. Особливо калорійний жир, який міститься у курячої шкіри, хоча сама курка, загалом-то, пісна птах.

2) Риба і рибні продукти. Тут також зустрічається жир. Однак цього жиру не варто боятися, оскільки він дуже корисний через вітамінів Д і Е і омега-3 жирних кислот.

Дивіться також  Дієтичний обід для схуднення, як приготувати, зразкове меню

3) Молочні продукти. Будь коров’яче молоко буде містити із собі тваринний жир, питання тільки в яких кількостях. Ось як обчислюють відсоток жиру в молочних продуктах:

  • Молоко, кефір гарні з жирністю 2,5 %, оскільки більше цієї цифри – це занадто жирно, а менше — постно. Повністю знежирені продукти також не дуже корисні, так як в процесі знежирення в них додаються небажані для людського організму речовини.
  • У сирі відсоток тваринного жиру дорівнює в середньому 5, проте зустрічається цей продукт і 18% і 23%-ї жирності.
  • Сир може мати будь-яку жирність. Це, мабуть, один з найбільш «дозволених» дієтологами молочних продуктів при будь-якій дієті.
  • Вершки, сметана містять у своєму складі до 30% тваринних жирів, а вершкове масло всі 90%. Такі продукти з мінімальним вмістом жиру не смачні, тому потрібно намагатися вибирати жирність побільше. Природно, не слід їсти ці продукти дуже часто щоб не поправитися.
  • Можливо ви здивуєтеся, що відноситься до тваринних жирів навіть звичайне куряче яйце! Близько 20% тваринних жирів міститься в жовтку курячого яйця. Правда, їх шкідлива дія нейтралізується містяться в яйці лецитином.

Від різних хвороб

Як не дивно, останнім часом популярністю став користуватися такий метод лікування, як липидотерапия. Його суть полягає в застосуванні різних видів тваринних жирів — ведмежого, борсукового, курячого, гусячого, кінського — для лікування абсолютно різних хвороб. Так, курячий жир зміцнює стінки серцевого м’яза; гусячий лікує екзему, обмороження, виразку шлунка, кашель; кінський жир — міжхребцеву грижу, вивихи; баранячий жир допомагає при кашлі і високій температурі.