Як правильно вибрати килимок для йоги: види, розміри, кращі моделі

З якого матеріалу краще вибрати килимок для занять йогою. Якого розміру і товщини він повинен бути. Потрібно враховувати такі критерії як жорсткість, поглинання та клейкість. Для тих, хто займається йогою килимок — не просто аксесуар, що забезпечує комфорт і безпеку виконання асан.

З якого матеріалу краще вибрати килимок для занять йогою. Якого розміру і товщини він повинен бути. Потрібно враховувати такі критерії як жорсткість, поглинання та клейкість.

Для тих, хто займається йогою килимок — не просто аксесуар, що забезпечує комфорт і безпеку виконання асан. З точки зору психології, це особистий простір і вірний супутник на кожен день. Навіть стародавні аскети використовували для цієї мети шкуру тигра. В наш час вбивати тварин для цього не потрібно — достатньо вивчити багатий асортимент на сучасному ринку.

Навіщо він потрібен?

Деякі вважають, що особисті килимки для занять йогою — зовсім не обов’язковий аксесуар. Але гуру східних медитативних практик наполягають на його потреби. І ось чому:

  • це тілесна підстилка, яка вбирає не тільки піт, а й енергію людини: використовуючи ті, що видаються в йога-центрах, можна увібрати в себе багато непотрібного і брудного;
  • це засіб самодисципліни і мотивація для регулярних занять;
  • це ваша особиста мітка, яка буде відрізняти вас від інших на групових заняттях, в подорожах, можливо — навіть на семінарах, фестивалях, якщо ви продовжите займатися йогою професійно;
  • альтернативні варіанти (пледи, ковдри тощо) не володіють спеціальними параметрами для комфортних занять і можуть призвести до травм новачків під час виконання деяких асан.
Дивіться також  Як позбутися целюліту в домашніх умовах: кращі методи боротьби