Анорексія у дітей: вікові особливості, симптоми та ознаки, лікування

Буває анорексія у дітей: її вікові особливості (у немовлят, малюків 1-3 років, дошкільнят, школярів 8-10 років). Опис симптомів, причини, лікування. Нервова анорексія у дітей до 9-10 років відрізняється від перебігу аналогічного захворювання у підлітків і дорослих.

Лікування

Лікування анорексії припускає, насамперед, усунення факторів, які спровокували її розвиток. Багато чого буде залежати не стільки від лікарів, скільки від батьків. Їх завдання — створити в родині сприятливу обстановку і виробити у дитини позитивне ставлення до їжі, сформувати правильні харчові звички з урахуванням колишніх помилок, які призвели до такого несприятливого стану справ.

Домашня «психотерапія»

Потрібно дотримуватися чіткого режиму годівлі. Відхилення не повинні становити більше півгодини. Не давайте дитині солодощі в перервах між прийомами їжі.

Для поліпшення апетиту за півгодини до основних прийомів їжі малюкові потрібно забезпечити спокій, щоб він не бігав, не грав в галасливі ігри, а налаштувався на майбутню трапезу.

Красиво оформлене блюдо допоможе викликати у дитини інтерес до їжі

Під час їжі не повинно бути ніяких відволікаючих чинників: потрібно прибрати зі столу смаколики, вимкнути телевізор і гаджети, усунути з поля видимості іграшки та книжки.

Щоб викликати у дитини інтерес до їжі, оформіть блюдо красиво, яскраво, незвично — на просторах Інтернету можна знайти величезну кількість ідей, як це зробити. А щоб не лякати розміром порції, подавайте їжу на великій тарілці.

При відмові є діти, хворі анорексією, ні в якому разі не повинні бути покарані — це погіршує їх стан. Просто терпляче дочекайтеся наступного прийому їжі, не підвищуючи голосу і не дорікаючи. Якщо є труднощі з ковтанням або пережовуванням, можна запивати їжу невеликими ковтками води.

Медикаментозне лікування

При запущеній стадії одних тільки батьківських заходів буває недостатньо. Хворого можуть госпіталізувати та призначити медикаментозне лікування:

  • аскорбінова кислота;
  • вітаміни;
  • залізо;
  • настоянка полину або валеріани, м’яти;
  • соляна кислота, змішана з пепсином;
  • ферменти.

Зазвичай дитячий організм легше справляється із захворюваннями. Анорексія настільки підступна, що тут все з точністю до навпаки: чим менше дитині років, тим важче вона буде протікати.

Дивіться також  Обгортання для схуднення ніг і стегон в домашніх умовах - найбільш ефективні рецепти та методи