Анорексія у дітей: вікові особливості, симптоми та ознаки, лікування

Буває анорексія у дітей: її вікові особливості (у немовлят, малюків 1-3 років, дошкільнят, школярів 8-10 років). Опис симптомів, причини, лікування. Нервова анорексія у дітей до 9-10 років відрізняється від перебігу аналогічного захворювання у підлітків і дорослих.

У малюків (1-3 року)

1-3 роки — справжній прорив у розвитку дитини: він вчиться ходити, говорити і жити в соціумі. Анорексія в цьому віці рідко буває обумовлена вродженими вадами, так як вони виявляються переважно на першому році життя. Психологічні фактори теж не працюють в більшості випадків, так як той же розлучення батьків або смерть когось із членів сім’ї діти ще не розуміють. Тут на сцену виходять зовсім інші механізми.

Причини

Основною причиною є насильницьке годування корисної з точки зору батьків їжею. Дитина 2 років не може зрозуміти лекції дорослих про необхідність їжі, тому примусові трапези перетворюються для нього справжнє катування, якій хочеться уникнути будь-якими способами. Як результат — їжа викликає у нього негативний рефлекс. У запущених ситуаціях блювання починається від одного тільки виду супу або каші.

Примусове годування — одна з причин дитячої анорексії

Симптоми

Активний відмова від їжі: б’ється, скидає все зі столу на підлогу, випльовує їжу, щільно стискає губи, не даючи себе нагодувати.

Пасивний відмову: не їсть дорослу їжу при переході від грудного до звичайного харчування, категорично не приймає каші, овочі, м’ясо; при цьому вибирає дивні методи протесту — починає раптом є лимони або набирає повний рот води.

Лікування

Так як в більшості випадків анорексія у дітей 1-3 років продиктована неправильно сформованими харчовими звичками, батькам належить довга і копітка робота над власними помилками. Доведеться крок за кроком, терпляче прищеплювати їх малюкові. Медикаментозне лікування рідко призначається у цьому віці.

Дивіться також  Муміє для схуднення: як приймати в таблетках і робити обгортання