Калорійність овочів свіжих, варених, заморожених, таблиця

В дієтичному харчуванні величезну роль грають овочі. Але не кожен з них може підійти для раціону людини, що бажає схуднути, тому що є дуже калорійні овочі. Щоб не помилитися, розроблена спеціальна таблиця калорійності овочів, де можна подивитися поживність, складу білків, жирів, вуглеводів будь-якого овоча.

Свіжі овочі – калорійність

Продукти рослинного походження при розщепленні в організмі людини звільняють меншу кількість енергії порівняно з тваринною їжею, а також містять достатню кількість клітковини, яка створює відчуття ситості і нормалізує роботу кишечника. Тому овочі є цінною дієтичної складовою харчування.

Різні види овочів прекрасно поєднуються один з одним, що дозволяє створювати велику кількість смачних страв.

Розглянемо калорійність деяких свіжих овочів, ккал/100 г:

  • Огірки – 14
  • Кабачки, зелений салат – 18
  • Помідори – 21
  • Баклажани – 24
  • Кольорова капуста, картопля, цибуля порей, морква – 38
  • Цибуля ріпчаста, буряк – 53
  • Горошок зелений – 92
  • Часник – 148

Найменше калорій в огірках, всього 14 кілокалорій, не набагато більше енергетичний вага в листках салату і помідори. Крім того, ці овочі дуже корисні, рекомендується щоденне вживання.

Найбільше калорій міститься в часнику, але з’їсти стільки, щоб видужати, просто неможливо. “Найнебезпечнішим” в плані набору зайвих кілограмів, є зелений горошок, тому не захоплюйтеся його вживанням.

Не завжди калорії в свіжих овочах можуть бути корисним показником, оскільки деякі з цих продуктів не вживаються в сирому вигляді, наприклад, баклажани або картоплю.

Дуже важливо пам’ятати, що калорійність салатів зі свіжих овочів більшою мірою залежить від заправки. Тому, якщо ви навіть самі низькокалорійні овочі заправите майонезом або жирним соусом, то це вже не буде дієтичним блюдом.

Дивіться також  Овочевий суп для схуднення: рецепт смачної дієти

Властивості варених овочів

В системі живлення присутні овочі, що пройшли термічну обробку. Дотримуються дієти, рекомендують вживати в їжу овочі, приготовані на пару, відварені, тушковані. Хоча приготовані, вони втрачають ряд вітамінів, підвищується їх калорійність, але зате такі страви легше перетравлюються, поліпшуються смакові якості, а деякі овочі сирими вживати взагалі не можна.

Щоб дізнатися, скільки калорій у варених овочах, можна скористатися таблицями калорійності або спеціальними калькуляторами. Але можна сказати, що варені овочі, порівняно з смаженими, мають набагато меншу енергетичну цінність, тому вони відносяться до дієтичних.

Наприклад, салат “Вінегрет” без заправки має калорійність до 95 кілокалорій, де підсумовані показники калорійності всіх використаних для приготування овочів. Так що, калорійність підвищується не критично.

Для поліпшення смакових якостей страв з варених овочів можна додавати різні ароматні трави, вони не будуть підвищувати калорійність, часник, гострий перець. Можна готувати рагу з декількох видів овочів, це блюдо дозволяє змінювати рецепт, роблячи комбінації продуктів за своїм смаком і бажанням.

Заморожені овочі – властивості

Якщо ви хочете вживати в їжу овочі, в яких збережені всі корисні речовини, а сезон на свіжі вже давно пройшов, тоді прекрасною альтернативою можуть стати заморожені овочі.

Заморожування – це практично єдиний спосіб консервації, здатний зберігати майже всі харчові показники свіжого продукту. При цьому не втрачаються вітаміни та інші поживні речовини. Не змінюється і калорійність овочів, а якщо зміни і є, то вони настільки незначні, що ними можна знехтувати.

Ні в кого не виникають сумніви, що овочі – найкорисніші та дієтичні продукти харчування людини. Неможливо уявити жодної дієти, де б вони не були присутні. Вживання овочів постачає організм основними поживними речовинами і забезпечує нормальне його функціонування.

Дивіться також  Калорійність сухофруктів і їх глікемічний індекс, спеціальна дієта

Підбірка відео