Відсоток жиру в організмі: норма для жінок і чоловіків

Як виміряти відсоток жиру в організмі

В оздоровчих центрах і клініках можна легко виміряти відсоток в організмі жиру, використовуючи сучасне обладнання та методики. Досить точні в цьому плані МРТ сканування за допомогою рентгена, зважування у воді, а також биомпеданс – спеціальний прилад, який пропускає через тіло імпульси слабкого струму та швидкості проходження обчислює відсоток жиру. Приблизно так само діють спеціальні ваги, які можна придбати або знайти в багатьох фітнес-клубах.

Однак можна спробувати визначити відсоток жиру самостійно. Про наявність зайвих відкладень можна дізнатися, просто подивившись у дзеркало і побачивши ділянки, які потребують роботи. По одязі можна визначити, схудли ви або одужали. Однак ці методи не можуть дати точних результатів. Щоб отримати точні цифри, можна використовувати спеціальний прилад під назвою калипер, який продається в аптеках. Калипер дозволяє виміряти товщину складок тіла на різних ділянках. Для проведення вимірів вам потрібен помічник. Працює пристрій за принципом штангенциркуля. Труднощів з ним зазвичай не виникає. Виміри потрібно проводити в таких точках:

  • Трицепс – задня частина між плечем і ліктем. Вимірюється вертикальна складка по центру.
  • Біцепс. Така ж складка, але з передньої частини руки.
  • Лопатки. Потрібно захопити складку трохи нижче однієї лопатки від хребта у напрямку вниз до бічної частини тулуба під кутом в 45 градусів.
  • Ділянка нижче талії і вище виступу тазової кістки з невеликим кутом.

Отримані дані записуються в міліметрах за шкалою каліпера. Потім чотири величини складаються, і відсоток жиру знаходиться по відповідній таблиці.

Якщо ви визначили, що показники ваші не ідеальні, будьте обережні. Намагаючись домогтися спортивної фігури, не виходьте за межі фізіологічної норми. Крім того враховуйте, що кожна людина індивідуальна, і «здорова» норма у нього своя. Приміром, якщо дівчина вирішить знизити вміст жиру в організмі з 18% до 13%,то може отримати порушення менструального циклу. Показник теж буде відповідати нормі, але тут вже будуть грати роль індивідуальні особливості організму. Тому, працюючи на зниження жиру в організмі, стежте за своїми відчуттями. Якщо ви відчуваєте неприємні симптоми, то варто припинити худнути і проконсультуватися з фахівцем. І пам’ятайте, що в звичайному житті немає ніякого сенсу домагатися екстремальних показників. А ось нормалізувати рівень жиру – це корисно.

Дивіться також  Як прибрати пивний живіт у чоловіка і позбутися від нього жінці

Якщо норма жиру в організмі жінки або чоловіки перевищена, то потрібно переглянути свій спосіб життя. Найчастіше досить нормалізувати спосіб життя, переглянути раціон і більше займатися спортом. З фізичної активності, насамперед, потрібно робити упор на кардионагрузки, оскільки жир спалюють саме вони. Біг, плавання, стрибки, велотренажер або велосипед – можна вибрати все, що завгодно.

Також дуже важливо правильне харчування. Уникайте жорстких дієт, так як за рахунок них іде не жир, а м’язи і рідина. Харчуйтеся повноцінно, збалансовано, помірно. Їсти рекомендується часто і невеликими порціями, виключити фаст-фуд, солодке, випічку. Корисні продукти для зниження жиру – це нежирні джерела білків (м’ясо, риба, яйця, молочна продукція), злаки, фрукти і овочі. Також потрібно пити достатньо води.

Знаючи, скільки жиру повинно бути в організмі жінки і чоловіки, ви зможете адекватно оцінити стан свого організму. Пам’ятайте, що надлишок жиру – це небезпека, але це ж можна сказати і про його нестачу. Жир в рівній мірі є як другом, так і ворогом, і щоб він був для вас тільки першим, контролюйте його відсоток в організмі.