З чого почати худнути, як психологічно підготуватися до дієти

Чомусь так вийшло, що в нашому сучасному світі мало не все підряд бажають стати стрункішою. Навіть самі худі й голодні – і ті постійно говорять, що вони «товсті». Багато в чому на таке світогляд вплинули ЗМІ. Навіщо і кому це потрібно – інше питання.

Головне, що в першу чергу потрібно задуматися – чому в голові виникають подібні думки? Невже це «стадний інстинкт» – всі худнуть, значить, мені теж треба? І постійно з’являється реклама – вона закликає всіх підряд сісти на дієту і відмовитись від «шкідливої» їжі… Але чи справді це потрібно особисто вам? І якщо відповідь – «так», з чого почати худнути?

Якщо ваша фігура не «90-60-90», це ще не означає «зайві кілограми». Красивим може бути будь доглянуте тіло. Коли людина займається спортом і стежить за харчуванням і питним режимом, то і фігура буде привабливою незалежно від форм і розмірів. Тому починати треба з чіткого розуміння і усвідомлення, для чого.

Коли психологічний аспект вирішено, цілі і завдання визначені, зробіть план – сядьте, подумайте і напишіть на папері, скільки днів ви готові приділити цьому, з чого почати, які методи використовувати, яку дієту (її розпишіть вперед на кілька днів), скільки кг потрібно скинути.

Коли план буде перед очима, по-перше, ви його краще запам’ятайте, по-друге, будете знати, на що розраховувати, тобто така моральна підготовка.

Але мало сказати собі «хочу худнути». Треба ще і почати щось робити.

 • Визначте для себе дієту. Їх така маса, що реально потрібно вибрати і розписати по днях, щоб не заплутатися. Не беріться відразу за саму строгу, почніть з такою, яку буде легко дотримуватися.
 • Розрахуйте добову кількість калорій за своєю масою, а також всі інші поживні речовини і мікроелементи.
 • Підрахуйте, яку вагу буде для вас ідеальним – не той, який ви хочете просто так, а саме той, який підходить вашої комплекції, зростанню.
 • Розподіліть фізичне навантаження – зарядка вранці, ввечері тренування, по вихідних – пробіжка. Це як приклад.
 • Ще треба знати, як худнути психологічно. Це значить постійно мотивувати себе, вірити в успіх. Коротше кажучи, самонавіювання. Раз вже ви вселили собі, що неодмінно потрібно худнути, вселите і те, що схуднете до того терміну, який встановили для себе. Розвійте відраза до заборонених страв і продуктів, щоб їх навіть не хотілося з’їсти. І кожен день починайте з того, що згадуйте свою початкову мету.
 • Дивіться також  Скільки пити води, щоб схуднути, чому вода важлива для здоров'я

  Коли краще всього почати худнути? Звичайно, всі реклами в один голос кричать – «до літа!», «купальний сезон близько!». Однак якщо худнути навесні, можна запросто заробити авітаміноз і виснаження, нервові розлади.

  Легше, та й більш правильно почати худнути буде саме влітку, коли ви буваєте на свіжому повітрі, багато свіжих овочів і фруктів у вільному доступі, є можливість тренуватися прямо на вулиці – біг, плавання, велосипед і багато іншого.

  Незалежно від того, яку дієту ви обрали, є ряд продуктів і страв, від яких треба відмовитися у будь-якому випадку:

  • Дріжджова випічка (у т. ч. хліб);
  • Высокопроцентные молочні продукти;
  • Страви з великою кількістю жирів;
  • Такий вид термообробки, як жарка;
  • Ковбаси та копченості.

  Фізичні навантаження теж потрібно освоювати поступово – почніть з щоденної 10-15-хвилинної зарядки або з півгодинної пробіжки. Коли відчуєте, що перестали втомлюватися і звикли – збільшуйте, додавайте, комбінуйте!

  Ну і, звичайно, якщо вже ви вирішили стежити за здоров’ям, а не тільки за фігурою, постарайтеся та від шкідливих звичок поступово відмовлятися. Тому що будь-яка залежність може спричинити за собою ще одну.