Густий джем з червоної смородини 5 хвилинка на зиму — рецепти смачного смородинового варення як желе

Як приготувати джем з червоної смородини – п’ятихвилинка як желе

Цей досить простий спосіб. При цьому існує два варіанти рецепта. У першому ягоди смородини проварюють, доводячи до кипіння, і протирають через сито. У шкірці міститься багато природного пектину, і джем вийде желеподібним. Якщо ягоди переварити, то маса вийде рідкою.

Інгредієнти:

  • ягоди червоної смородини – 1.4 кг;
  • цукровий пісок – 1.4 кг

Приготування:

Смородину перебрати, промити під проточною водою. Перекласти ягоди в каструлю і засипати цукром. Перемішати компоненти за допомогою дерев’яної ополоники. Якщо ягоди полопаються, в цьому немає нічого страшного. Вони дадуть більше соку.

Заважати треба до тих пір, поки весь пісок не промокне від ягідного соку.

Цукор став мокрим? Настав час поставити каструлю на нагрів на 3 – 5 хвилин. Вогонь повинен бути невеликим. Закипіти маса не повинна! Якщо вона почне кипіти, природний пектин зруйнується і красивого желеподібного джему не вийде.

Перемішувати масу потрібно обов’язково, щоб цукор не пригорів. Це зіпсує смак готового джему.

Потім складу треба протерти через сито. Але можна використовувати і кухонний комбайн, якщо у вас є насадка для протирання пюре. Макуха викинути.

Потім поставте отриману заготовку на вогонь і дайте закипіти. Як тільки забулькає, відразу вимикайте.

Розкладіть джем з червоної смородини по стерильним банкам і укупорьте. Із запропонованого кількості продуктів вийдуть 3 банки по 500 мл, і ще залишиться, щоб можна було зняти пробу.

Джем виходить драглистим і відмінно тримає форму. Щоб підстрахуватися і отримати густе желе, можна при варінні скористатися «допомогою» желатину або агар-агару.

Дивіться також  Мариновані помідори на зиму: 4 простих рецепти солодких маринованих помідор