Компульсивное переїдання: симптоми, як боротися самостійно, наслідки

Що таке компульсивное переїдання? Перелік причин захворювання. Чим раніше побачити симптоми, тим успішніше буде лікування (психотерапія, дієтологія, ліки). Кожна людина хоч раз у житті, вставав з-за столу з переповненим шлунком.

Психотерапія

Щоб побороти компульсивное переїдання, психотерапевт може запропонувати декілька методик лікування — в залежності від стану та особистісних особливостей хворого.

  • Групова психотерапія

Якщо переїдання обумовлено недостатньою соціалізацією (людина сильно залежить від думки оточуючих), створюються спеціальні групи взаємодопомоги. Їх завдання — зняти емоційне і нервове напруження шляхом підвищення самооцінки. Пацієнт починає спілкуватися з іншими хворими і розуміє, що він не один такий, що до нього можуть ставитися добре і насправді все не так вже погано з його комунікативними навичками. У 20% випадків цього буває достатньо, щоб впоратися із захворюванням.

Сюди ж відноситься і сімейна психотерапія, якщо неконтрольоване обжерливість викликано проблемами з кимось із членів сім’ї. Ця методика використовується найчастіше для лікування дітей.

  • Когнітивно-поведінкова терапія

Цей курс вважається найбільш ефективним і швидким… (а триває він до 5 місяців, так що уявіть, скільки часу займуть інші напрямки). Тут вирішуються такі завдання, як прийняття пацієнтом себе, подолання стресу, навчання самоконтролю, виявлення можливостей змінити звичні реакції на події і стереотипи в поведінці, поліпшення якості життя.

  • Интерперсональная психотерапія

Дозволяє досягти високої ефективності в лікуванні. Не поступається в цьому когнітивно-поведінкової терапії, але при цьому потрібно більш тривалий курс — від 8 до 12 місяців. Дозволяє пацієнту відчути себе частиною суспільства, навчитися адекватному спілкуванню з іншими людьми, вийти із замкненого стану. Коли людина сприймає себе як самодостатню особистість, він вже не відноситься до кожного слова від сторонніх як особисту образу. Це скорочує ступінь тривожності, дозволяє бути більш стресостійким, а значить — обжерливості кінець.

  • Навіювання або гіпноз

Спірна методика, так як дозволяє зупинити розвиток хвороби тільки на певний термін. Зате — швидко і відразу. Якщо всі попередні методики виявилися марними, вдаються до допомоги гіпнозу. Всього 3-4 сеансу — і людина видужує. Мінус в тому, що він не усвідомлює, як позбавився від проблеми. Зате у нього зберігається колишня модель реагування на стрес — переїдання. У зв’язку з цим в майбутньому діагностуються рецидиви.

Дивіться також  Збалансоване харчування для схуднення: теорія, формула і основні принципи, меню на тиждень

Вирушаючи до психотерапевта, потрібно усвідомлювати, що чарівних пігулок ніхто не запропонує (антидепресанти такими не є). Одужання — це справжня боротьба із захворюванням, головну роль в якій грає сам пацієнт. Якщо у нього буде непереборне бажання позбутися від недуги, якщо він набереться терпіння, то все вийде. Якщо ж курс терапії буде насильницьким (рідні наполягли), процес може затягнутися на роки, але так і не принести результату.