Компульсивное переїдання: симптоми, як боротися самостійно, наслідки

Що таке компульсивное переїдання? Перелік причин захворювання. Чим раніше побачити симптоми, тим успішніше буде лікування (психотерапія, дієтологія, ліки). Кожна людина хоч раз у житті, вставав з-за столу з переповненим шлунком.

Харчування

Дуже важливо при компульсивном переїданні правильно організувати харчування: воно є частиною терапії. Так як лікування проводиться амбулаторно, це лягає на плечі самого пацієнта. Зважаючи психогенности розлади, йому буде важко і, напевно, буде потрібна допомога кого-небудь з близьких, щоб вони зі сторони могли контролювати його апетит, графік прийомів їжі і розмір порцій. Яких рекомендацій при цьому потрібно дотримуватися?

1. Навчитися відрізняти психологічний голод від біологічного. Вгамовувати тільки останній. Не нехтувати допомогою рідних і близьких, дозволити їм взяти контроль над вашими прийомами їжі.

2. Знайти альтернативний спосіб зняття нервового напруги (це можуть бути хобі, спорт, музика, кіно, книги, танці). У крайньому разі, якщо такого не буде, як тільки відчуєте непереборне бажання що-небудь з’їсти, виходьте на вулицю і дихайте якомога глибше.

3. Вживати переважно низькокалорійну їжу. Не ходити в ресторани, кафе та заклади швидкого харчування. Не купувати відразу багато продуктів. Не купувати шкідливі торти, тістечка, сосиски. Нехай на кухні будуть тільки корисні фрукти, овочі, йогурти, сир і т. д.

4. Не сидіти на дієтах. Відмовитися від безцільних походів по продуктових магазинах. Не дивитися кулінарні телепередачі, не гортати книги з рецептами. Не обговорювати ні з ким тему їжі. Запастися маленької посудом, яка виключить вживання великих порцій.

5. Не ставити жорстких заборон на улюблені продукти — дозволяти собі розслабитися хоча б раз в тиждень (не до обжерливості, але 1 пачка чіпсів не зашкодить). Якщо вганяти себе в дуже суворі рамки обмеженого харчування, стрес посилиться, а разом з ним зросте ймовірність зірватися.

Оптимальний варіант — звернутися за консультацією до дієтолога. Залежно від ступеня занедбаності захворювання і харчових звичок хворого він зможе розробити індивідуальну дієту і меню. Це буде сприяти більш швидкому одужанню.

Дивіться також  Скраби від целюліту в домашніх умовах: найкращі рецепти кави медом, морською сіллю