Відсоток жиру в організмі: норма для жінок і чоловіків

Норма жиру в організмі

Не можна назвати точну цифру, яка визначала б норму вмісту жиру в організмі. Але існує діапазон, в межах якого кожна окрема людина може мати свою величину. Це визначається багатьма особливостями організму. У однієї людини відсоток жиру може бути вище ніж у іншого, що має такий же стать і вік, але відчувати себе він може набагато краще.

Кількість жиру в організмі не повинно перевищувати верхню планку, проте звертати увагу потрібно і на нижню планку, оскільки недолік жиру в організмі загрожує серйозними наслідками.

Норма відсотка жиру в організмі жінки повинна залишатися в таких межах:

  • вік до 30 років – 15-23%;
  • вік 30-50 років – 19-25%;
  • вік від 50 років – 20-27%.

Для чоловіків відсоток жиру в організмі в нормі виглядає так:

  • вік до 30 років – 11-18%;
  • вік 30-50 років – 14-20%;
  • вік від 50 років – 16-22%.

При вмісті жирів понад 32% є сенс говорити про ожиріння. З віком ця норма збільшується, так як в організмі відбуваються різні зміни, а активність людини стає нижче.

У жінок з нормальною статурою жир в області живота, грудей, талії, стегон. Якщо ж він накопичується на руках, плечах, стегнах, надколінної області, це може говорити про схильність до набряків, порушення метаболізму, гормональних збоях, тому є сенс проконсультуватися з лікарем.

Важливі показники жиру і у чоловіків. У них це визначає роботу багатьох важливих систем, зокрема, репродуктивна і травна. Однак чоловікам простіше знизити відсоток жиру, так як обмін ліпідів у них швидше, ніж у жінок. Жир у чоловіків рівномірно розподіляється по організму. Якщо у представника сильної статі відкладення накопичуються в області живота, це говорить про порушення шлунково-кишкового тракту. Якщо ж вони локалізуються в області боків, грудей, стегон, це свідчить про неправильному харчуванні, а також гормональному дисбалансі – підвищення в організмі рівня жіночих гормонів.

Дивіться також  Купити для схуднення: який вибрати, рейтинг брендів, схеми вживання

Подана нижче таблиця покаже детальніше, якою повинна бути норма відсотка жиру в організмі жінки і чоловіки.