Як прибрати живіт після кесарева розтину і швидко схуднути

На пологи через кесарів розтин на сьогоднішній день припадає близько п’ятої частини від загальної кількості пологів. Іноді це є медичним показанням, іноді – особистим бажанням майбутньої мами. Однак потрібно враховувати, що кесарів розтин є досить складним втручанням, яке може бути загрожує різними ускладненнями. Втім, при грамотному підході з боку лікарів ризики мінімальні, а от з фігурою складніше. Операція залишає на животі характерний шрам, крім того, багато майбутні мами помічають, що після неї живіт значно збільшується, а форма його стає непривабливою. Адже будь молодій мамі хочеться бути привабливою. Що ж, привести себе в форму можна, якщо знати, як прибрати живіт після кесарева розтину, і робити все правильно і безпечно.

Причини появи живота після кесаревого

Насправді якщо операція виконується професійно і технічно правильно, то м’язи живота не страждають, а сполучна тканина, яка була розсічена, відновлюється з часом. Тому ми не можемо точно стверджувати, що саме саме застосування скальпеля робить живіт негарним (за винятком шрама, природно). За фактом, причини цього аналогічні тим, які стосуються і мам, які народили природним шляхом.

  • Збільшення жирового прошарку на животі. Це може статися навіть у тому випадку, якщо маса тіла при вагітності збільшувалася у відповідності з нормою. Причиною можуть бути гормональні зміни, що відбуваються в період виношування малюка. А якщо вагітна набрала більше, ніж належить, живіт від цього неминуче постраждає, тому так важливо контролювати вагу.
  • Збільшення розмірів матки. В процесі всієї вагітності матка разом з плодом збільшується більш ніж в 500 разів. Після народження їй потрібен час, щоб повернутися в своє колишнє стан. Зазвичай необхідно до двох місяців, а до цього животик може трохи виступати, як на ранніх термінах вагітності.
  • Перерозтягання шкіри на животі. Шкіра в процесі вагітності сильно розтягується, що призводить до появи характерних розтяжок, а також до того, що навіть після схуднення форма живота залишається непривабливою. Щоб уникнути цього, потрібно знову-таки контролювати свою вагу при вагітності, а також уникати занадто різкого схуднення після пологів.
  • Діастаз прямих м’язів живота. Оскільки зростаюча матка тисне на м’язи живота по сторонах, вони можуть розійтися щодо середньої лінії, де відбувається їх з’єднання. Це розбіжність іменується діастаз і призводить до того, що живіт залишається опуклим навіть після схуднення.
Дивіться також  Вправи для розтяжки всього тіла: комплекс для домашніх умов

Це більш загальні причини, але і саме кесарів розтин теж додає неприємностей, які такі:

  • Рубець внизу живота, що заважає нормальному відтоку рідини з тканин, через що живіт над швом може нависати, як валик.
  • Більш тривалий період відновлення, який відкладає початок занять спортом.

Тим не менш, все не так погано. Прибрати живіт після кесарева розтину можна, але пам’ятайте, що на перших порах ваше завдання – дати організму відновитися.

Активно починати боротися за повернення плоского живота і красивої талії можна не раніше, ніж після успішного завершення післяопераційного періоду. Для цього потрібно, як мінімум, вісім тижнів, однак у кожному разі цей строк може відрізнятися. Тому обов’язково консультуйтеся з спостерігає вас лікарем.

Тепер розглянемо заходи, які допоможуть прибрати живіт і схуднути після кесаревого.