Як прибрати живіт після кесарева розтину і швидко схуднути

На пологи через кесарів розтин на сьогоднішній день припадає близько п’ятої частини від загальної кількості пологів. Іноді це є медичним показанням, іноді – особистим бажанням майбутньої мами. Однак потрібно враховувати, що кесарів розтин є досить складним втручанням, яке може бути загрожує різними ускладненнями. Втім, при грамотному підході з боку лікарів ризики мінімальні, а от з фігурою складніше. Операція залишає на животі характерний шрам, крім того, багато майбутні мами помічають, що після неї живіт значно збільшується, а форма його стає непривабливою. Адже будь молодій мамі хочеться бути привабливою. Що ж, привести себе в форму можна, якщо знати, як прибрати живіт після кесарева розтину, і робити все правильно і безпечно.

Причини появи живота після кесаревого

Насправді якщо операція виконується професійно і технічно правильно, то м’язи живота не страждають, а сполучна тканина, яка була розсічена, відновлюється з часом. Тому ми не можемо точно стверджувати, що саме саме застосування скальпеля робить живіт негарним (за винятком шрама, природно). За фактом, причини цього аналогічні тим, які стосуються і мам, які народили природним шляхом.

  • Збільшення жирового прошарку на животі. Це може статися навіть у тому випадку, якщо маса тіла при вагітності збільшувалася у відповідності з нормою. Причиною можуть бути гормональні зміни, що відбуваються в період виношування малюка. А якщо вагітна набрала більше, ніж належить, живіт від цього неминуче постраждає, тому так важливо контролювати вагу.
  • Збільшення розмірів матки. В процесі всієї вагітності матка разом з плодом збільшується більш ніж в 500 разів. Після народження їй потрібен час, щоб повернутися в своє колишнє стан. Зазвичай необхідно до двох місяців, а до цього животик може трохи виступати, як на ранніх термінах вагітності.
  • Перерозтягання шкіри на животі. Шкіра в процесі вагітності сильно розтягується, що призводить до появи характерних розтяжок, а також до того, що навіть після схуднення форма живота залишається непривабливою. Щоб уникнути цього, потрібно знову-таки контролювати свою вагу при вагітності, а також уникати занадто різкого схуднення після пологів.
  • Діастаз прямих м’язів живота. Оскільки зростаюча матка тисне на м’язи живота по сторонах, вони можуть розійтися щодо середньої лінії, де відбувається їх з’єднання. Це розбіжність іменується діастаз і призводить до того, що живіт залишається опуклим навіть після схуднення.

Це більш загальні причини, але і саме кесарів розтин теж додає неприємностей, які такі:

  • Рубець внизу живота, що заважає нормальному відтоку рідини з тканин, через що живіт над швом може нависати, як валик.
  • Більш тривалий період відновлення, який відкладає початок занять спортом.
Дивіться також  Як накачати ікри ніг в домашніх умовах: швидкі способи

Тим не менш, все не так погано. Прибрати живіт після кесарева розтину можна, але пам’ятайте, що на перших порах ваше завдання – дати організму відновитися.

Активно починати боротися за повернення плоского живота і красивої талії можна не раніше, ніж після успішного завершення післяопераційного періоду. Для цього потрібно, як мінімум, вісім тижнів, однак у кожному разі цей строк може відрізнятися. Тому обов’язково консультуйтеся з спостерігає вас лікарем.

Тепер розглянемо заходи, які допоможуть прибрати живіт і схуднути після кесаревого.

Післяпологовий бандаж

Носити його при відсутності протипоказань можна вже на наступний день після операції. Лікар може призначити носіння спеціального післяопераційного хірургічного бандажа, що фіксує область накладення швів. При відсутності такої потреби підійдуть інші види бандажів, наприклад, універсальний, який можна носити і під час вагітності, і після неї.

Бандаж рекомендується носити не більше кількох годин поспіль, інакше м’язи живота отвыкнут від самостійної роботи і зовсім позбудуться тонусу.

Годування грудьми

Грудне вигодовування, як не дивно, може стати помічником в схудненні, так як велика кількість калорій організм витрачає на підтримання процесу вироблення молока. Також лактація стимулює вироблення речовини окситоцину, що стимулює скоротливу активність матки. Так як майбутній мамі зазвичай показано правильне харчування, багато шкідливого вона не з’їсть. А це вже важливий запорука здорового схуднення.

Побутова активність

Лише трохи збільшивши свою повсякденну активність, ви можете добитися кращого механізму витрачання калорій. Більше гуляйте пішки разом з малюком, виконуйте свої домашні обов’язки – це не тільки необхідно, але ще й корисно в плані схуднення.

Правильне харчування

Це дуже важливий момент в тому, як прибрати живіт і боки після кесаревого. Правильне і збалансоване харчування допоможе підтримати як фігуру, так і здоров’я. Постарайтеся не переїдати, їсти часто і невеликими порціями. Рекомендується виключити з раціону цукор, жирне, копчене, різну випічку. Ці продукти не несуть ніякої користі малюкові, а ось вони псують фігуру достатньо. Замініть їх більш корисними і правильними, і вже незабаром ви помітите результати.

Якщо ви годує мама, ні в якому разі не моріть себе голодом, інакше у вас просто пропаде молоко. На цей час ніяких жорстких дієт. Крім того врахуйте, що незміцнілий організм малюка може відреагувати на алергію на будь-який продукт з нашого звичного раціону, тому обов’язково стежте за його реакцією.

Дивіться також  Як підтягнути попу в домашніх умовах - поради та вправи

Фізична активність

Якщо післяопераційний період пройшов успішно, і лікар дозволив вам займатися, обов’язково присвячуйте хоч трохи часу спорту. Кращі вправи, щоб прибрати живіт після того, як вам було зроблено кесарів розтин — це вправи, спрямовані на зміцнення м’язів живота. Крім того, не забувайте, що схуднути можна без кардионагрузок. Занадто активні після пологів не дуже вітаються, а от легка аеробіка цілком допустима. Танці, стрибки, плавання – все це допоможе вам швидше прийти у форму.

Тепер перейдемо до ефективних вправ проти жиру на животі і для формування талії. В цьому плані ідеальними вважаються різні варіації скручувань і планки.

1. Прямі скручування

Потрібно лягти на спину на тверду поверхню, руки зігнути в ліктях і прибрати їх за голову. Хребет притисніть до поверхні. Потрібно зігнути Ноги в колінах і поставити стопи як можна ближче до сідниць. Підніміть голову і грудний відділ, трохи відірвіть їх від підлоги. Видихаючи, трохи підніміть верхню частину тіла, одночасно напружуючи м’язи преса і втягуючи живіт. На вдиху поверніться у вихідне положення. Повторити необхідну кількість разів.

При підйомах вам не потрібно сідати повністю – достатньо і відірвати лопатки. Через кілька повторів при правильній техніці ви відчуєте в м’язах живота характерне печіння – це буде говорити про те, що прес почав працювати.

2. Зворотні скручування

Потрібно лягти на спину, витягнути руки вздовж тіла. Ноги зігніть в колінах, стопи притисніть до сідниць і відірвіть їх від підлоги, щоб стегна були перпендикулярними поверхні підлоги. Тепер напружуючи черевні м’язи, відривайте від поверхні таз, прямуючи колінами як можна ближче до грудей. На вдиху поверніться у вихідне положення.

3. Скручування з поворотом

Вихідне положення при цій варіації скручування таке ж, як і при прямих. З початкової позиції, піднімаючись, розгортайте корпус, намагаючись доторкнутися рукою до протилежного коліна. Те ж саме робиться для іншої руки і коліна.

4. Класична планка

Планка, даючи потужну статичне навантаження, опрацьовує всі м’язи тіла, приділяючи особливу увагу проблемним живота. Потрібно прийняти упор лежачи, як при віджиманнях, спираючись на кисті і стопи. Тіло при цьому має становити пряму лінію. У такому положенні потрібно затриматися настільки, наскільки можете від декількох секунд до декількох хвилин. Поступово збільшуйте час виконання вправ.

5. Планка з упором на передпліччя

Виконується так само, як класична планка, тільки опорами будуть не долоні, а передпліччя.

Дивіться також  Фейсбілдінг: вправи для обличчя в домашніх умовах з картинками і відео

6. Бічна планка

Ляжте на бік, витягнувши тіло в пряму лінію і міцно притиснувши ноги один до одного. Стопи покладіть один на одного. Підніміть корпус, спираючись на долоню і ребро стопи, яка знаходиться внизу. Утримуйте цю позицію, напружуючи сідниці і прес, стільки, скільки можете. Також можна виконувати бічну планку з упором на передпліччя.

7. Бодіфлекс

Бодіфлекс – ідеальний варіант для того, щоб прибрати живіт після кесарева, що вимагає зовсім невеликої кількості часу. Всього 15 хвилин бодіфлекса в день – і ви помітите результати через кілька тижнів.

Виконувати вправи потрібно вранці натщесерце. Вам не потрібно ніякого обладнання, але важливо контролювати дихання: вдихати потрібно через ніс, видихати через рот, дихати глибоко і спокійно.

Одне з популярних вправ родом з бодіфлексу – це вакуум. Суть в тому, що, прийнявши ту або іншу позу, ви повинні максимально втягнути живіт, намагаючись притиснути пупок до хребта, і затримати дихання настільки, наскільки можете. Виконувати вправу можна лежачи, сидячи, стоячи.

Додаткові поради

Прибрати обвислий живіт також допоможуть процедури, які можна проводити в домашніх умовах. Це може бути контрастний душ, використання скрабів, масаж живота, а також ефективні обгортання.

Також фахівці рекомендують приймати вітамінно-мінеральні комплекси, які будуть сприяти як схудненню, так і загоєнню післяопераційного рубця. І, звичайно, якщо мама отримує достатньо необхідних речовин, то і малюк отримає їх з її грудним молоком.

Радикальний метод поліпшити стан живіт після операції – це пластична хірургія. Процедура, яка може допомогти в цьому випадку, іменується абдоминопластикой. Показання до її проведення можуть бути наступними:

  • негарний рубець в області шва на животі;
  • «шкіряний мішок» на животі, який є наслідком активного набору ваги, а після різкого схуднення;
  • негарний вид живота.

Однак врахуйте, що вдатися до операції можна не раніше, ніж через рік після пологів. В принципі, за цей час ви можете поліпшити стан живота і без хірургів. Врахуйте ще один момент: якщо в подальшому ви плануєте ще вагітність, то це відносне протипоказання до пластичної корекції живота.

Таким чином, повернути стрункий і красивий животик після кесаревого розтину реально, хоча, можливо, це буде нешвидко. Доклавши трохи зусиль, ви зможете вже незабаром похвалитися відмінною фізичною формою, а шрам з часом стане менш помітним.

Відео-тренування для живота після кесаревого розтину