Зайва вага і високий тиск: як позбутися небезпечного поєднання

Як повязані зайву вагу і тиск, як правильно організувати харчування при ожирінні і гіпертонії. Дієта Dash – оптимальний варіант при наявності обох проблем. Повні люди рідко відчувають себе добре, вони страждають від підвищеного артеріального тиску в рази частіше, ніж люди з нормальною масою тіла.

Важливі особливості раціону

При гіпертонії і ожирінні необхідна певна дієта, яка допоможе не тільки схуднути, але і значно знизити тиск.

Цікаво! Вже при втраті 4-5 зайвих кілограмів відбувається значне зниження артеріального тиску. Веганська дієта протягом 2 тижнів дозволяє втратити до 7 кг і знизити систолічний АТ на 37 мм, діастолічний на 13 мм.

Однак не варто брати веганство за основу, цей раціон підходить не всім, та і перейти на нього дуже складно. Харчування має бути здоровим і збалансованим, перша його мета – обмеження солі із збереженням харчової цінності.

Чому саме сіль?

Натрій володіє дивовижною здатністю – утримувати рідину в організмі. Зайва вода в свою чергу – додаткове навантаження на міокард і судини, тобто прямий шлях до підвищення артеріального тиску. Обмеживши кухонну сіль, ви звільняєте» судини від навантаження, тиск автоматично знижується.

Серед різноманіття дієт для схуднення багато варіанти виключають сіль і цукор повністю. Але це теж не зовсім правильно, будь-які різкі обмеження є стресом, до того ж, до них важко пристосуватися.

Дивіться також  Дієта на дитячому харчуванні: рекомендації, меню на тиждень, результати