Гімнастика для шиї без музики: лікування гіпертонії

Гіпертонія — актуальна проблема для сучасних людей. Небезпека її в тому, що спочатку вона може протікати безсимптомно, а виявляються порушення вже тоді, коли вони спровокували серйозні наслідки. Гіпертонія може супроводжуватися постійними головними болями і запамороченнями, задишкою, болями в серце, прискореним пульсом. Всі ці порушення є приводом замислитися про своє здоров’я. Для боротьби з гіпертонією та її профілактики корисні різні комплекси гімнастики. Добре зарекомендували себе вправи при гіпертонії Шишонина, що допомагають впоратися з низкою проблем.

Гімнастика для шиї від гіпертонії Шишонина: суть

Комплекс гімнастики для шиї при гіпертонії Шишонин розробив ще в 2008 році. Спочатку використовувалася вона не проти гіпертонії, а з метою відновлення нормального кровообігу і лікування остеохондрозу у людей, які ведуть малоактивний спосіб життя.

Чому вправи потрібні саме для шиї? На думку Шишонина, більшість пацієнтів стикаються з погіршенням самопочуття через порушення кровообігу в організмі. Якщо через сидячої роботи або важкого навантаження м’язи шиї перенапружуються, то кровопостачання головного мозку погіршується. Першим симптомом цього може стати саме біль у шиї, а в подальшому вона доповнюється головними болями, сонливістю, підвищеною втомлюваністю, запамороченням. Все це — ознаки того, що організму потрібна допомога. Зокрема, важливий постійний контроль тиску.

Гімнастика при гіпертонії Шишонина також відома як гімнастика Бубновського, оскільки саме в його клініці А. Шишонин розробляв вправи для пацієнтів з гіпертонією і остеохондрозом.

Як таких протипоказань гімнастика не має, і вона підходить людям практично будь-якого віку. Можна виконувати вправи і для профілактики, особливо якщо вам доводиться сидіти протягом довгого часу.

Абсолютні показання до виконання цих вправ наступні:

  • Шийний остеохондроз.
  • Часті мігрені і головні болі.
  • Вегето-судинна дистонія.
  • Артеріальна гіпертензія.
  • Погіршення пам’яті та концентрації уваги.
  • Порушення сну: безсоння вночі і сонливість в денний.
Дивіться також  Чому після тренування болить голова і що робити з болем

Також гімнастика при гіпертонії корисна для тих, хто мало рухається або, навпаки, зазнає серйозних навантажень, стресів, неправильно харчується, — це все сприяє порушенню кровообігу і артеріального тиску.