Психологічні причини переїдання: огляд 5 найпоширеніших

У чому полягають основні психологічні причини переїдання? Короткий огляд 5 найпоширеніших з них, а також способи їх усунення. Психосоматика. Ожиріння вже давно названо хворобою XXI століття. Одна з причин постійно збільшується маси тіла — безконтрольне поглинання їжі без урахування калорій.

Причина 2. Стресові ситуації

Наповнена стресовими ситуаціями життя кожної людини: догану від начальника, несвоєчасна виплата зарплати, у дитини проблеми в школі, зламався ноутбук і т. д. Люди ставляться до них по-різному: хтось, зціпивши зуби і не показуючи емоцій, а деякі — постійно скаржачись на свою жалюгідну частку невдахи.

І тих, і інших об’єднує одне — психологічний переїдання: за допомогою додаткової порції смачненького 80% людей намагаються заспокоїти себе. Центр насичення отримує сигнал — відбувається сплеск потрібних гормонів — і світ здається вже не таким чорним. Правда, тільки до тих пір, поки цифри на вагах не стануть ще більш серйозною проблемою.

Що робити?

Для початку, навчитися заспокоюватися. І не з допомогою їжі, а за допомогою психологічних установок. Важливо зрозуміти: проблеми потрібно не заїдати, а вирішувати. Улюблений гамбургер з’їли — і задоволення від нього тут же закінчилося, а ви знову залишилися один на один зі своїми побутовими негараздами. А ось почнете їх розгрібати (виконайте роботу в строк, віддасте телефон в ремонт, поговоріть з дитиною про те, що відбувається в школі) — і задоволеність життям перестане змушувати вас тягнутися кожного разу за новою порцією в їдальні або кафе.

Дивіться також  Очищення судин: продукти, трави, народні засоби і лікарські препарати