Зайва вага і високий тиск: як позбутися небезпечного поєднання

Як повязані зайву вагу і тиск, як правильно організувати харчування при ожирінні і гіпертонії. Дієта Dash – оптимальний варіант при наявності обох проблем. Повні люди рідко відчувають себе добре, вони страждають від підвищеного артеріального тиску в рази частіше, ніж люди з нормальною масою тіла.

Що відбувається в судинах при ожирінні?

У молодої людини з нормальною вагою і хорошим липидным обміном судини являють собою тонкі еластичні «трубки», за якими рухається кров. З кожним серцевим скороченням (систолой) у судинне русло виштовхується нова порція крові. Тиск крові на стінки артерій в цей момент називається систолічним, це верхній показник на тонометрі. Діастолічний тиск – це сила, з якою кров тисне на стінки посудини в момент розслаблення міокарда.

Саме нижнє, діастолічний показник є патологічно високим у повних людей. Відбувається це тому, що внаслідок зайвої ваги стінки судин втрачають свою еластичність через скупчення на ендотелії атеросклеротичних бляшок, які активно формуються при дефектах ліпідного (жирового) обміну.

Що буде, якщо не худнути?

Високий тиск і зайву вагу становлять небезпечний ансамбль, збільшуючи ризик раптової смерті від серцево-судинних захворювань. Попутно страждають нирки, підшлункова залоза, печінка, суглоби. Поступово повний людина стає хронічно хворим, змушені постійно приймати медикаменти і дотримувати певний режим. Це незавидне існування можна попередити, якщо привести своє тіло в порядок.

Дивіться також  Радіочастотна ліпосакція на апараті Body Tite: ефективність, як проводиться, наслідки