Чистка лімфи в домашніх умовах і в лікарні: способи, рецепти, особливості

Чи необхідна вам чистка лімфи? Дізнайтеся про показання і протипоказання до проведення цієї процедури. А також описи найбільш ефективних методик і 20 народних рецептів. Всім відомо, що для очищення кишечника потрібно ставити клізми і пити проносні препарати, крові — полежати під крапельницями, легенів — попити розріджують мокротиння і відхаркувальні засоби.

Процедури

Є кілька процедур, які можна зробити у масажиста або в стаціонарі.

Лімфодренажний масаж

Оптимальний варіант — записатися на прийом до масажиста-професіоналу. Якщо такої можливості немає, можна навчитися робити його самостійно. Але в такому разі всі наслідки лягають виключно на ваші плечі. Основні правила лімфодренажного масажу:

 • Масаж проводиться на сухому, чистому, розігрітому тілі.
 • Рухи виробляються не руками, а щіткою з м’якою щетиною.
 • Вони повинні бути хвилеподібними і поверхневими. Жодних надавлювань.
 • Напрямок — лімфотоку (є спеціальні карти, які потрібно заздалегідь вивчити): контур нижньої щелепи — лінія за вухами — низ ключиць — пахви — лікті — коліна — пах.
 • Якщо масаж був проведений правильно, лимфокапилляры тонізуються, токсини і шлаки активно виводяться з лімфовузлів.

  Пресотерапія

  На пацієнта надягають спеціальний костюм, який нагнітається повітря. Він чинить на тіло спочатку досить потужний тиск, а потім, коли викачується повітря, організм розслабляється. Це прискорює лімфотік, що дозволяє йому позбутися від шкідливих речовин, а також попереджає застійні явища у вузлах.

  Процедура пресотерапії за відчуттями не найкомфортніша, зате результати виправдають очікування.

  Вакуумно-роликовий масаж

  Спеціальним пристроєм лікар водить по тілу пацієнта вздовж лімфотоку. Створюється вакуумна середовище, яка розширює судини. Це прискорює протягом міжклітинної рідини і виведення токсинів.

  Мікроструми

  В прилад вбудовано електроди, які впливають на тіло імпульсних низькочастотних струмом. Він змушує кров доливати до шкіри, а попутно відбувається і відтік лімфи з тканин, прибираються застійні явища у вузлах.

  Це апаратні методики очищення лімфи, на які краще записатися в салон або лікарню. Багато набувають домашні прилади, але вони не так ефективні і чреваті ускладненнями при неправильному застосуванні.

  Дивіться також  Салати для схуднення: лайфхаки по приготуванню і рецепти на кожен день