Компульсивное переїдання: симптоми, як боротися самостійно, наслідки

Що таке компульсивное переїдання? Перелік причин захворювання. Чим раніше побачити симптоми, тим успішніше буде лікування (психотерапія, дієтологія, ліки). Кожна людина хоч раз у житті, вставав з-за столу з переповненим шлунком.

Клінічна картина

Основні симптоми компульсивного переїдання може помітити, як сама людина, що страждає ним, так і його близькі. Вони, як правило, лежать на поверхні, і приховати їх важко:

  • їжа як єдиний спосіб впоратися з сумом, тугою, самотністю;
  • небажання показувати проблему іншим людям призводить до її поглинання в самоті;
  • необхідність наїдатися досхочу;
  • втрата контролю над апетитом і процесом поглинання їжі;
  • прийом їжі навіть при відсутності голоду;
  • вживання аномально великої кількості їжі за маленький проміжок часу;
  • почуття огиди до самого себе і провини після нападів;
  • яскраво виражене обжерливість під час стресу.

Головне в клінічній картині — неможливість контролю власного апетиту. Кожен раз, як тільки людина починає нервувати, переживати, страждати, він заглушає свої душевні терзання величезною порцією чого-небудь смачного, причому сам іноді не помічає, що він з’їдає набагато більше своєї норми.

Так як страждають від нього найчастіше психічно неврівноважені люди, які сприймають все, що відбувається дуже близько до серця, вони надовго стають бранцями даного розладу. У групі ризику найчастіше виявляються молоді дівчата і підлітки. Хоча чоловіки, які соромляться відкрито виражати свої емоції, теж можуть вечорами заїдати проблеми солоною рибкою і запивати пивом в необмеженій кількості.

Ще одна особливість розлади полягає в тому, що в стані стресу хворий рідко їсть супи, каші, фрукти або овочі, користь яких для його здоров’я була б очевидною. Зазвичай в хід йде фастфуд, що-небудь смажене, жирне і солоне, газована вода (особливо енергетики) і алкогольні напої. Відповідно, результатом стає швидкий набір ваги. При відсутності необхідних заходів по блокуванню апетиту все закінчується ожирінням і супутніми захворюваннями.

Дивіться також  Лакто-ово-вегетаріанство: що це таке, плюси і мінуси, меню на тиждень